Внимание!!! Все кто желает поддержать просветительскую деятельность "Великого Огня", могут направлять пожертвования на кошельки в системе WM - Z188556699944, R163291240127, U411086398198.  
ВЕЛИКИЙ ВОГОНЬ ВЕЛИКИЙ ВОГОНЬ
Обговорення питань, пов’язаних з язичництвом та інформації розміщеної на сайті ВЕЛИКОГО ВОГНЮ
 
Допомога :: Пошук :: Список учасників :: Групи :: Зареєструватись
Профіль :: Увійти, щоб переглянути приватні повідомлення :: Вхід


Украинская Баннерная Сеть
ПИФ. Инвестиционный фонд MMCIS investments
Сімаргл, Сімург, Фенікс

 
Нова тема   Відповісти    ВЕЛИКИЙ ВОГОНЬ -> Традиційне сприйняття світу слов’янами
Попередня тема :: Наступна тема  
Автор Повідомлення
РадаславаРепутация: +84/–5    

З нами з: 05.09.08
Повідомлень: 567

ПовідомленняНаписане: неділя лютого 07, 2016 2:41 pm    Тема повідомлення: Сімаргл, Сімург, Фенікс Відповісти цитуючи

Для сьогоднішніх вчених Сімаргл залишається найтаємничішим персонажем, який абсолютно не вписується у звичне сприйняття язичництва.


Згадується у «Волхв Сила» (староукраїнській книзі, яку зберігають у себе духовні особи "язичницької" Духовної течії "Великий Вогонь"): «Сімаргл – кіт лише зовнішністю своєю. У лапах він кіт. Але у тілі Тигром є крилатим, який владу має над живим, смерті які не мають. Бо смерть відводячи від нав’ївих, він Рода і Рожаниць силою наділяє». Далі по тексту йдуть 17 заповітів Сімаргла: «…3. Що є Розум? Розум є цнотливість духу; 4. Що є Я? Я є суще лише у світі цьому. 10. Не рви круга, дай зімкнутися йому. 11. Не розривай променів сонячних…». У кількох заповітах у різкій формі заповідається зберігати подружню вірність.

Перун сакрально дуже важливий, але Сімаргл – найважливіший для нашого повсякденного життя. Він охоплює і представляє усіх Нав’їв Минулого, Майбутнього, Сьогодення і Вічного.Сімаргл подібен до азіатського Сімурга, як сакральним смислом так і зовнішнім виглядом. До появи авраамічних релігій різні народи Євразії мали схожі уявлення про світ, у деяких державах Азії знак Сімаргла і сьогодні залишається культовим та використовується на державному рівні. Отже, Сімург перекладається как «верхівник», «птах з верхівки гори\дерева», вважається царем усіх птахів і одночасно покровителем людських колективів та сторожем потойбіччя.
Якщо додати сюди ще тотемістичні уявлення багатьох народів світу про те, що померлі предки стають птахами, все стає зрозумілим. Один з варіантів зображення нашого Сімаргла – це вухатий чорний грифон, з аналогічним до звіроподібного варіанту зображенням хвоста.

Цікавою є легенда пов’язана з Сімургом: згідно неї Сімург живе 700 років, а потім, коли його син підростає, кидається у вогонь, Сімургом стає син. Вчені помітили співзвучність цієї легенди з легендою про Фенікса, птаха, який живе 500 років, а потім кидається у вогонь, і Феніксом стає його син. У чому глибинний сенс цих легенд? У наслідуванні та продовженні Розуму попередніх поколінь. У цьому ключовому моменті ми теж бачимо схожість уявлень про нерозривну єдність Нав’їв: Навії Сьогодення йдуть, стаючи Навіями Минулого і поступаючись місцем Нав'ям Майбутнього, які є продовженням попередніх Нав'їв.Знак Сімаргла - Знак Вічності, що означає подвійну силу, дві перехрещені давньоруські букви С. У самій книжці "Волхв Сила", яку працівники інституту Історії України датували початком XVII ст., пояснюється, що чотири кінці знаку - це Нав'ї Минулого, Сьогодення, Майбутнього і Вічного.

Для справки. Нав'ї. У дохристиянський анімістичний період язичники відчували повсюдну присутність своїх предків і називали їх нав'ями (народженими навіки вічні). Що значить народжені навіки? Кожний народжений є продовженням своїх попередніх предків - несе їх сутність і Розум, і згодом продовжиться у своїх нащадках, тому і виходить безмежність і вічність існування суті кожного народженого.

У доплатонівський період історії філософії Розум вважався однією з причин речей.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення Відвідати сайт учасника
vazonov11Репутация: 0    

З нами з: 18.03.16
Повідомлень: 1
Звідки: Россия

ПовідомленняНаписане: п'ятниця березня 18, 2016 10:43 am    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Цікава історія про Сімаргла.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення Відвідати сайт учасника
Показувати:   
Нова тема   Відповісти    ВЕЛИКИЙ ВОГОНЬ -> Традиційне сприйняття світу слов’янами Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Сторінка 1 з 1

 
Перейти до:  
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете голосувати у цьому форуміsmartDark Style by Smartor
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Вы можете бесплатно создать форум на MyBB2.ru
Український переклад © 2005-2006 Сергій Новосад